Noc spędzona pod namiotami to jedna z największych atrakcji młodzieńczych lat. Zapewnia ona kontakt z przyrodą oraz niezapomniane wrażenia z spędzonego czasu ze znajomymi. Kemping jest też najtańsza formą noclegu podczas podróży wakacyjnych. Natomiast dla miłośników ekstremalnych podróży jedyną opcją w trakcie dzikich wędrówek. Jedno jest pewne – przynajmniej raz w życiu warto w namiocie się przespać. Oto podpowiedź jak się dobrze przygotować na taki wypad. Zwłaszcza, jeśli chodzi o pierwsze kroki w tego typu turystyce.
Jaki i dla kogo namiot jest najodpowiedniejszy?
Na dłuższe wyjazdy, podczas których nie będziemy się często przemieszczać, radzimy wybrać model o pojemności większej od ilości osób, które mają w nim mieszkać – podwyższa to zdecydowanie komfort wypoczynku.
W momencie, kiedy w planach mamy wycieczkę samochodową, warto zawrzeć kompromis między wielkością namiotu, czyli komfortem, a możliwością łatwego i szybkiego złożenia namiotu(ponieważ często będziemy go składać i rozkładać) oraz wagą.
Najlepszym przykładem takiego namiotu jest Nomada 3 Marabuta, która jest wstanie pomieścić dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci. Na wypad podczas którego będziemy wędrować i nosić wszystko na „własnych barkach” polecam zabrać namiot dwu maksymalnie trzy osobowy. Ciężar namiotu podczas wędrówki warto rozłożyć na dwie osoby (np. jedna osoba nosi stelaż i szpilki, druga tropik i sypialnię). Dobrymi namiotami ze względu na swoją wagę i wytrzymałość są np. Arco lub Baltoro, natomiast jeśli wybieramy się na ambitne wyprawy w najwyższe góry to Tengri.
Na wyjazdy rowerowe, warto zaopatrzyć się model z dużym przedsionkiem, np. Atacama kiedy nie chcemy tego rowerowa stracić. Pomieści on dwie osoby, a w przedsionku dwa rowery.
Co zrobić przed wyjazdem?
Przed wyjazdem, warto rozłożyć namiot i sprawdzić, czy jest kompletny. Dobrze zrobić to odpowiednio wcześniej, minimum tydzień przed wyjazdem, aby mieć czas na ewentualną wysyłkę namiotu do serwisu i powrót przed czasem wyjazdu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz