wtorek, 22 lipca 2014

Jak przygotować się na biwak czyli jak rozłożyć namiot

Jedziesz na leśną przygodę pod gołym niebem ze znajomymi i po raz pierwszy będziesz rozstawiać namiot? Dzięki informacją zawartym w tym artykule nie sprawi ci to żadnego problemu, bo rozstawianie namiotu nie jest trudne - trzeba posiąść i poukładać sobie odpowiednia wiedz jak i co trzeba zrobić.
Duże grono osób(zwłaszcza facetów) nie decyduje się na prawdziwy biwak z noclegiem pod namiotem ze względu na obawę o nieumiejętne rozłożenie namiotu, które będzie dawało się we znaki przez cały wyjazd i umożliwi kompromitację przed znajomymi. A rozstawiania namiotu wcale nie trzeba się obawiać. Prawidłowo rozstawiony namiot będzie kapitalnie służył przez cały wyjazd, tylko jedna sprawa będzie mogła go popsuć, a mianowicie niesprzyjająca aura.
Podstawą jest jak we wszystkich konstrukcjach stabilne i równe podłoże.
Wybór odpowiedniego miejsca stanowi połowę sukcesu w rozstawianiu namiotu. Aby namiot mógł stabilnie stanąć potrzebujemy uzyskać miejsce o wiarę możliwości jak najbardziej równym podłożu, bardzo niewskazane są zarówno wzniesienia, jak i dołki, w których w razie niepogody zacznie zbierać się woda.
Dobrze jest przeanalizować miejsce pod kwestią cienia aby zwłaszcza w godzinach popołudniowych namiot nie miał możliwości rozgrzania się, albo przynajmniej było by to mocno ograniczone. Dobrym pomysłem miejsce pod drzewem. Choć istnieje ryzyko że nasz namiot będzie wtedy narażony na ptasie odchody, a po ulewie na długie skapywanie deszczowych kropel, ale jest to do przetrawienia, a poza tym no trzeba coś wybrać. Wybrane miejsce należy posprzątać z szyszek, kamieni i wszystkich przedmiotów, które mogłyby uniemożliwiać wypoczynek.

Najlepszą drogą na poprawne rozłożenie namiotu jest bardzo dokładne zapoznanie się z jego instrukcją obsługi i jeśli tylko ma się możliwość, przed samym wyjazdem najlepiej jest dokonać próby na trawniku, gdzieś w okolicy okolicy domu i zobaczyć, czy do namiotu dołączone są wszystkie części i czy nie ma kłopotów z jego rozstawieniem, no i też jedne ważny choć często pomijany fakt nie zostaje ci za dużo wolnych część, bo to też oznacza, że nie złożyłeś go prawidłowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz